Rock Volleyball !

Seniorki Astorii już w najbliższy weekend weźmą udział w organizowanym w Stoczku Łukowksim Turnieju Siatkarskim ” Rock Volleyball”.https://powiatlukowski.pl/wp-content/uploads/2019/03/Plakat-A1-ROCK-VOLLEYBALL-podgl%C4%85d-1.pdf

X Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej “Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara” to największe wydarzenie siatkarskie województwa lubelskiego. Przez ostatnie 9 lat impreza organizowana przez STS AVES Stoczek Łukowski  rozrosła się, a liczba drużyn, z 4 czterech wzrosła  do blisko 50 w kategorii OPEn kobiety i mężczyźni i 70 minisiatkówki.

Turniej to nie tylko zawody sportowe, ale także szereg imprez towarzyszących, które udowadniają, że sport nie jest nudny, a w połączeniu z dobrą muzyką jest świetnym magnesem dla młodych ludzi.W tym roku wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 kwietnia kiedy to na parkiecie zmierzy się 70 drużyn młodych siatkarzy w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Główna część imprezy rozpocznie się 6 kwietnia kiedy to o godz. 12.00 na hali w Stoczku Łukowskim odbędzie się uroczyste rozpoczęcie turnieju. Od tego momentu na 9 obiektach sportowych mierzyć się będą najlepsi amatorscy siatkarze, siatkarki oraz oldboye z terenu całej Polski i zagranicy. Dość powiedzieć, że niektóre ekipy przejadą ponad 300 km by walczyć o miano najlepszej. Na parkietach równolegle o finał będą walczyć zawodnicy i zawodniczki w kategoriach oldboy. Ozdobą tego dnia będzie turniej charytatywny, w którym wezmą udział reprezentacja dziennikarzy, oraz białoruskiego Brześcia, samorządowców. Po ciężkich sportowych bojach organizatorzy przygotowali Młodzieżowy Przegląd Muzyczny “Moc Płynie z Muzyki”. Każdy kto lubi gitarowe brzmienie znajdzie coś co ukoi jego duszę. Warto odnotować, że podczas koncertu odbędzie się również licytacja gadżetów siatkarskich, z której dochód będzie przeznaczony na kolonie młodych siatkarzy.

Po raz drugi odbędzie się również turniej nocy. Po występach zespołów rockowych na parkiet ponownie wkroczą siatkarze, którzy powalczą o dodatkowe miejsce w finałach. Nie będzie to łatwa rywalizacja, gdyż walka odbywać się będzie przez całą noc.

Niedziela to czas zwycięzców. Od godz. 9.00 rozgrywane będą finały, które wyłonią najlepszych. Już dziś warto zarezerwować sobie czas by w tym dniu pojawić się na hali w Stoczku Łukowskim. Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują, że poziom turnieju zadowoli najbardziej wykwintnych znawców tej dyscypliny sportu.